yüz şekline göre kaş tasarımı

Yüz Şekline Göre Doğru Kaş Modeli Seçimi

Çoğu kişi başkalarında gördüğü kaş şekillerine sahip olmak ister fakat bir başkasına yakışan kaş modeli bize yakışmayabilir. Aynı şey saç şekli seçerken de geçerlidir .

Yüze Göre Kaş Şekli Neden Önemli?

Herkesin yaratılış farklılıkları sebebi ile yüz anatomisi ve ifadesi farklıdır . Düz kaş mı tercih etmeliyim , kalın kaş yüzüme uygunum , veya ince kaş ı kimler tercih etmeli sorularının cevabını bilmek isterseniz bu yazı tamda size göre!

Şu bir gerçek ki kişiye en çok yakışan aslında en doğru kaş seçimidir . Ekranda gördüğünüz bir sanatçıya yakışan kaş modeli, size hiç yakışmayabilir. Doğru seçim için en çok yakışanı bulmakla başlamak gerekecektir . Daha feminen çekici ve havalı görünmek beklentisinde olan kişiler için kavisli ve kalkık kaşlar daha uygunken rahat ve salaş bir algı yaratmak isteyenler daha çok doğal kaşları tercih etmektedirler.


Ve hatta son dönemlerde kalın ve doğal kaşların verdiği maskülen havayı çok daha seksi bulanlar azımsanmayacak kadar çok !


Mesela yuvarlak hatlara sahip bir yüzü olan kişi , daha köşeli ,belirgin bir kaş modeli tercih ederek yumuşak kemik yapısına sahip olan yüzünü daha keskin ifadeli hale dönüştürebilir.
Şayet küçük bir çene hattına sahip ve alın bölgeniz daha genişse kalp yüz şekline sahipsinizdir . Bu yüz tipindeyseniz tercihiniz asla kalın bir kaş olmamalıdır . Çünkü yüzün zaten geniş olan üst tarafı kalın kaşlar ile çok daha fazla genişleyip alt kısmı iyice dar görünecektir .

Sanırım en şanslı grup oval yüz hattına sahip olanlar ;

Özellikle son yılların trendlerine uygun doğal ve kalın kaş formunu en iyi taşıyabilecek olanlar sizsiniz!

Ve yine en trend uygulamalardan olan kaş laminasyonu kesinlikle sizin için ideal .

Kare yüzler için durum biraz riskli ise de doğru teknikler veya iyi bir uzman desteği ile sorun aslında çözülebilecek kolaylıkta . En dikkat edilmesi gereken kısım kavisli ve keskin hatlı kaşlardan uzak durmak ! Doğal formda yumuşak bir ifadede alınmış hatta belki kaş tarağı ie yukarı doğru taranmış kaşlar kare yüzün keskin ifadesine en güzel ilaç .

Yine en sevilen düz kaşlara gelecek olursak… Uzun yüz hattına sahip kişilerde rahatlıkla tercih edilebilecek olan kaş tipi olduğunu söyleyebiliriz . Ancak buradaki en önemli detay, uzun yüzler düz kaşlarını asla ince değil kalın formda kullanarak yüzü daha kısa gösterebilirler .

Şu bir gerçek ki ince kaş sadece ,naif minik yuvarlak yüz hatlarına yakışıyor . İnce kaş derken en çok dikkat edilmesi gereken konu ip gibi tek sıradan oluşmuş bir kaş tan bahsedilmediği . Doğal bir form için kaşın etrafında biraz dağınıklık bırakmakta fayda var . Böylelikle özellikle sarışın ve kumrallarda sade ve güzel bir hava yakalamak kaçınılmaz .

Son yılların ve kalbimizin sultanı Kalın kaş modeli doğallığıyla ön plana çıkmak isteyen kişilere çok yakışıyor.

Oval yüz, salaş bir tarz , doğal makyaj ve doğal saçlar ile kombinlendiğinde maksimum sonuç alınıyor .

Kalp ve yuvarlak bir yüz hattına sahip iseniz kalkık kavisli kaşları denemekten korkmayın . Ancak kaşın kavisini fazla abartmak sert ve kızgın bir görünüm verecektir. Kavisli kalkık kaş için evde eline cımbız almak belki de çok sağlıklı bir seçim olmayabilir, iyi bir uzmandan destek almak gerekebilir .

Doğal kaş formunuz; eğer yüz tipinize uygun ise unutmayın ki en güzeli doğal olandır, size verilmiş bu ayrıcalığı havalı bakışlarınızla destekleyerek kullanmaktan çekinmeyin 😉


Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara