Saç Simülasyonu

Şimal Ünsal

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu, saç dökülmeleri nedeni ile kafa dersinde oluşan, saç seyrekliklerini gidermek amacı ile uygulanan kalıcı makyaj yöntemidir. Saç mikropigmentasyonu ve saç dövmesi olarak adlandırılan bu uygulamada saçların daha sık ve dolgun gözükmesi amacı ile yapılır. Saçlı bölgede kafa derisinin üst tabakasına mikro pigmentlerin uygulanması sonucunda saç görüntüsü meydana getirme işlemidir.

Saç Simülasyonu Uygulaması

Saç simülasyonu uygulaması, steril ortamda uzman eller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bu uygulamayı bilinir ve güvenilir bir klinikte uzman estetik plastik cerrah tarafından yapılması durumunda herhangi bir yan etki oluşması riski en aza indirilmiş olunur. Doğal saç görünümünün sağlanması son derece önemlidir.

Saç dövmesi olarak bilinen saç simülasyon uygulamasında, kafa derisine hiç bir zarar vermez. Kesilikle dövme boyası bu işlemde kullanılmaz. Cilt epidermis bölgesine mikro pigment uygulaması yapılır. Saç simülasyon uygulamasının kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. İşlem sonrasında saç ekim işlemi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Uygulama sadece seyrek görüntünün giderilmesinin yanı sıra, saç ekimi sonrasında boşluk gözüken yerlerin doldurulması amacı ve sakal, bıyık dolgunlaştırma amaçlıda yapılmaktadır. Uygulama sonrasında kişiler yeni görünümüne hemen kavuşabilirler.

Saç Simulasyonu, Saç Pigmentasyonu , Saç dövmesi farklı yöntemler midir?

Hayır, hepsi aslında aynı yöntemin farklı uygulayıcılar tarafından verilmiş farklı isimleridir. Saç Simulasyonu’da, Saç Pigmentasyonu’da, Saç Dövmesi de aynı uygulamalardır.

Saç Simulasyonu cerrahi bir yöntem midir?

Saç simulasyonu işlemi cerrahi bir yöntem olmayıp , kozmetik kalıcı bir kamuflaj işlemidir. Aslında biraz da Kadınların kaşlarına yaptırdıkları Kalıcı Makyaj’a benzer bir uygulamadır. Fakat kullanılan boya ve cihazlar farklıdır.

Saç Simulasyonu, Saç Ekimine alternatif bir yöntem midir?

Aslında oldukça önemli bir soru. Saç Simulasyonu Saç ekimine alternatif değil, tersine birbirini tamamlayıcı yöntemlerdir. Özellikle saç ekimi sonrası yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından ya da dönor saç miktarı yetersiz olması nedeniyle seyrek ekim yapılan kişilerde ara boşlukların saç efekti ile kapatılmasında muhteşem sonuçlar üretmektedir.

Saç Simulasyonu ağrılı bir işlem midir?

Bildiğiniz gibi ağrı eşiği kişiden kişiye değişmektedir. Saç simulasyonu işlemi öncesinde bu işi için özel üretilmiş lokal anestezik kremlerle kafa derisinin uyuşturulması sağlanır. Fakat kişinin scalp derisinin hassasiyetine göre bir miktar ağrı hissedebilir.

Saç Simulasyonunda kullanılan dövme boyası mıdır?

Şimdi bu oldukça önemli bir konu. Çünkü aslında bu işlem Saç Dövmesi olarakta isimlendirilmekte fakat kullanılan boyalar kesinlikle dövme boyası değildir. Bu işlem için özel üretilen boyalardır.Çünkü dövme boyaları bilindiği gibi zaman içerinde renk değiştirirler. Örneğin siyah renkler mavi renge dönüşebilir. Bu yüzden saç simulasyon boyalarında zaman içinde renk değişimi olmayan bu işlem için özel üretilmiş boyalardır.

Saç Simülasyonu Öncesi ve Sonrası

saç simülasyonu 1-2 Öncesi
saç simülasyonu 1-1 Sonrası
saç simülasyonu 2-1 Öncesi
saç simülasyonu 2-2 Sonrası
saç simülasyonu Öncesi
saç simülasyonu fiyatları Sonrası

Saç Simülasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Saç Simülasyonu Yaptırabilir miyim?

  Saç ekimi yaptırmış fakat gerekli saç sıklığını kazanamamış kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bir daha cerrahi işlem yaptırmadan saçlarının daha gür bir görünüme sahip olmasını isteyen kişiler var olan saç çizgilerine bağlı kalarak scalp micropigmentation tekniği (saç simülasyonu) ile daha sık bir saç görünümü elde edebilirler. Bu işlem için saç ekiminden sonra maksimum 6 ay beklemeniz yeterlidir.

 • Saç Ekimi Yaptırdıktan Sonra Saç Simülasyonu Yaptırabilir miyim?

  Saç ekimi yaptırmış fakat gerekli saç sıklığını kazanamamış kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bir daha cerrahi işlem yaptırmadan saçlarının daha gür bir görünüme sahip olmasını isteyen kişiler var olan saç çizgilerine bağlı kalarak scalp micropigmentation tekniği (saç simülasyonu) ile daha sık bir saç görünümü elde edebilirler. Bu işlem için saç ekiminden sonra maksimum 6 ay beklemeniz yeterlidir.

 • Saç Simülasyonu İşleminden Sonra Saç Boyatılır mı?

  Evet. Gölgeleme tekniği ile kafa derisi pigmentasyonu işlemi uygulandiktan yaklaşık 3 hafta sonra saçınızı istediğiniz şekilde boyatabilirsiniz.

 • Saç Simülasyonu ile Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

  Saç simülasyonunda herhangi bir cerrahi işlem uygulanmıyor ve saç ekilmiyor. Sadece dökülmüş seyrelmiş olan saçlı deriye minik saç efektleri veriliyor. Bu işlem uygulanırken lokal anestezik kremler uygulanır ve acı hissinin önüne geçilir. Saç simülasyonu işlemi ortalama 3 saat sonra kalıcı bir çözüm sağlarken saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekir. Saç simülasyonu ve saç ekimi beraber kullanıldığında birbirini tamamlayan iki farklı işlemdir.

 • Saç Simülasyonu Sonrası Gündelik İşlerime Rahatlıkla Dönebilir miyim?

  Saç simülasyonu işlemi bittiği andan itibaren normal yaşantınıza tamamen dönebilirsiniz.

 • Saç Simülasyonu Kimler Tarafından Uygulanmalıdır ?

  Saç simülasyonu bu konuda uzman, tecrübeli ve M.E.B onaylı kalıcı makyaj eğitimi aldığına dair sertifikası olan kişiler tarafından yapıldığı taktirde başarılı bir işlemdir.

 • Saç Simülasyonu İşleminin Ömrü Ne Kadardır ?

  Saç simülasyonu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Kişinin cilt yapısı ve kişinin yaşamsal fonksiyonlarına bağlı olarak 3 ile 5 yıl arasında kullanılabilir.Bu süre sonunda boyalar deriden soyularak tamamen kaybolur.

 • Saç Simülasyonu Fiyatlandırması Nasıl Yapılır ?

  Saç simülasyonu fiyatlandırması, işlem yapılacak olan bölgenin boyutuna bağlı olarak değişmektedir.

2021 Yılı Saç Simülasyonu Fiyatları Ne Kadar?

Saç simülasyonu, saç dökülme problemlerine yönelik çözüm üretmede alternatif bir yöntemdir. Saç simülasyonu cerrahi bir müdahale olmadığı gibi kişiler ağrı da yapmamakta ve kişi hemen sosyal hayatına kolaylıkla geri dönebilmektedir. Erkeklere ve kadınlara uygulanabilir olan bu yöntemle kellik giderilmektedir. İşlem gerçek saç köklerinin ve kıllarının yapısının bir nevi taklit edilerek çoğaltılmasıdır. Saç simülasyonu fiyatları da işlem yapılacak bölgenin açıklığına göre değişebilmektedir. Saç simülasyonu fiyatı almak için bizlere Whatsapp aracılığı ile fotoğraflarınızı gönderip detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Fiyat Almak için Whatsapp
Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara