Kaş Laminasyonu

Şimal Ünsal

Kaş Laminasyonu Nedir ?

Kaşlar, yüzümüzde, ifademizi tamamlayan unsurların başında gelir. Asimetrik olmaları veya şekilsiz şekilde uzamaları, yüzümüzün olumsuz bir ifade kazanmasına neden olabilmektedir.

Kaşların yeni bir forma kavuşmasını sağlayan ve aynı zamanda kaşları besleyerek yapılan işlemin uzun soluklu olmasına yardımcı olan kaş laminasyonu işlemi, günümüz kaş tasarımı uygulamaları arasında en popüler olanıdır. Düzenli yaptırıldığı takdirde kalıcılık süresi uzayan kaş laminasyonu işlemi ile kaşlar arasındaki asimetri de rahatlıkla düzeltilebilmektedir.

Kaş Laminasyonu Güvenli Bir Uygulama mıdır ?

Kaş laminasyonu işlemi herhangi bir enjeksiyon gerektirmeyen dolayısıyla olası anestetik kremlere ihtiyaç duyulmayan, tamamıyla cilt yüzeyi üzerinden yapılan bir işlemdir. Cilt altına herhangi bir işlem yapılmadığı için de oldukça güvenilirdir.

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır ?

Kaş laminasyonunun ilk adımı, uygulamaya özel şampuan benzeri özel kaş ürünleri ile kaşları temizlemek ve kaşları işleme uygun hale getirmektir. İşleme başlamadan önce kaşlardaki tüm makyaj artıklarının temizlenmesi işlemin sağlıklı ve planan şekilde ilerlemesi için önemlidir. Arındırılma işlemi sonrası kaşlar planlanan şekle getirilerek uygulama özel bir tür yapıştırıcı ile sabitlenir. Kaş laminasyonu işlemi sırasında kişinin ihtiyaçları ve kaşların durumu göz önüne alınarak birden fazla farklı solüsyonlar kullanılabilmektedir. Kazandırılan yeni formun akabinde kaşlar sabitlendikten sonra eğer kaşlarda bir renk değişikliğine gidilecekse bu aşamada kaşlar boyanır. Boyama sonrası kaşlara özel protein bakımı yapılır ve laminasyon işlemi tamamlanır.

Kaş laminasyonu işlemi boyunca protein bakımı da dahil olmak üzere enjeksiyon içeren herhangi bir adım uygulanmaz. Yapılan tüm güçlendirici ve şekillendirici bakımlar ağrısız ve acısızdır.

Kaş Laminasyonu İşleminin Kalıcılığı Nedir ?

Kaş laminasyonu işlemi, yaklaşık 6 – 8 hafta kalıcılığı olan ve iyileşme süresi bulunmayan bir işlemdir.

Kaş laminasyonu işleminin bilinen bir yan etkisi yoktur. İşlem esnasında kullanılan tüm ürünler ve akabinde yapılan tüm kaş bakımlarında kullanılan bileşenler cilt ile uyumlu içeriğe sahip ürünlerdir.

Kaş Laminasyonu Fiyatları 2021 Yılında Nasıl Değişti?

Kaş laminasyonu fiyatları, kullanılan malzemeden uygulamayı yapan estetisyenin uzmanlığına kadar pek çok kritere göre farklılık gösterebilir. Kaş laminasyonu uygulamasından en başarılı sonucu alabilmek için işlem öncesi uzmanınıza;

-Kullanılacak ürünlerin markalarını,
-Uygulamayı yapacak olan estetisyenin akademik eğitimini ve tecrübesini,
-İşlem sırasında ve sonrasında yaşanabilecek olumsuzlukları da dahil olmak üzere tüm detayları sormanız güvenilir bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Sevgiler…

Fiyat Almak için Whatsapp
Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara