Altın Oran Kaş Alımı

Şimal Ünsal

Fiziksel, psikolojik, sosyal, toplumsal, sanatsal…

Liste böyle uzayıp gidiyor.

Söz konusu mükemmelliyetçilik ve bu mükemmelliyetçiliğe bağlı olarak ortaya çıkan düzeni hayatın her alanında görmek mümkündür. Hayatımızın her alanında yerinde, ideal, orantılı ve mükemmel olana ulaşmak isteriz çünkü mükemmel olan en kabul edilebilir olandır. Bunu sakın sadece günümüzün popüler kültür baskısı veya toplumsal algısı olarak düşünmeyin. Günümüzden yıllar hatta çağlar öncesine gittiğimizde, antik toplumlar da tıpkı bizim bugün yaptığımız gibi mükemmel olana erişmek için var güçleriyle çalışıyor ve mükemmelin denklemini çözmeye çalışıyorlardı. Mükemmele duyulan ihtiyacın en güzel örneği kuşkusuz ki geçmişten günümüze popülerliğini koruyan altın orandır.

Kökeni Antik Yunan ya da Mısır uygarlıkları olduğu var sayılan altın oran; bütün ile parçanın eşsiz ve mükemmel uyumunu temsil eder. Antik dönemin mimarlarından, Rönesans döneminin önde gelen sanatçılarına kadar birçok toplumda ve toplulukta kendine yer bulan altın oran, günümüzde, neredeyse tüm güzellik uygulamalarında adeta referans noktası olarak kabul edilmektedir.

Altın Oran nedir?

Sayısal olarak 1.618 şeklinde ifade edilen altın oran, bütünü oluşturan her bir parçanın kendi içerisinde belirli bir oran ve orantıya sahip olmasını temsil eder. Tasarımın ideal ölçüsü olarak kabul edilen altın oran, tıpkı geçmişte olduğu gibi günümüzde de tasarım ve estetik görünümün önemli olduğu her uygulamada kullanılmaktadır.

 • Altın Oran Kaş Alımı nedir?

Söz konusu kaşlar olduğunda, artık birçoğumuzun aşina olduğu bir gerçek var o da kaşların tıpkı burun, dudaklar, hatta parmak izi kadar kişiye özel olduğudur. Nasıl ki her yüz yapısı, her yüz anatomisi farklıysa kaşlar da aynı oranda farklıdır. Bunun nedeni, ideal olarak kabul edilen kaş formlarını tasarlarken kişinin kendi yüz anatomisinin karakteristik özelliklerinin referans olarak alınmasıdır. Asla tek bir kaş şeklinde veya formundan söz edemeyiz. Yüzün doğal oranına ve orantısına uygun şekilde biçimlendirilmesi gereken kaşlar, ifadenizi perçinlemenizin en ideal yoludur.

Yüzümüzde ilk olarak dikkat çeken bölgelerin başında gelen kaşlarımız, sadece yüzeysel bir güzelliğe değil aynı zamanda mimiklerimize ve ifadelerimize de eşlik eder. Dolayısıyla kaşlara yapılacak her bir müdahale mükemmele yakın, ideal olana uygun ve kişinin yüz hatlarıyla uyumlu olmalıdır. Altın Oran Kaş Alımı, tam da bu arayışa hizmet eden bir güzellik uygulamasıdır.

Kaşlarınızın yüzünüze oranla hangi şekil ve boyutta olması gerektiğinin belirlendiği Altın Oran Kaş Alımı uygulamasında amaç; kaşlarınızı, yüzünüzün karakteristik hatlarına uygun şekilde doğru ve ideal kaş şeklinize uygun olarak biçimlendirmektir. Altın Oran Kaş Alımı, kişiye özel şekilde planlanan ve hassasiyetle uygulanan bir güzellik işlemidir. Altın Oran Kaş Alımı uygulamasında kaşlarınızın nerede başlayıp nerede bitmesi gerektiği yüz anatominiz doğrultusunda hesaplanır. Kaşlarınızın kemerinin tam olarak nerede yükselmesi gerektiği ve kaşlarınızın göz kapaklarınıza oranla ne kadar yukarı olması gerektiği de yine Altın Oran Kaş Alımı uygulaması kapsamında belirlenen detaylardır. Altın Oran Kaş Alımı, belirli ölçüm materyalleri ile yapılan bir işlemdir. Bu işlemde göz kapaklarınızın biçimi, burun kanatlarınızın büyüklüğü / genişliği gibi farklı referans noktaları alınarak kaşlarınızın birden fazla ölçüsü alınır.

Sizin için mükemmel ve ideal olan kaş şeklinin tasarlanmasını amaçlayan Altın Oran Kaş Alımı uygulaması, alanında uzman yetkin kişiler tarafından yapıldığında sadece görsel şölen sunmakla kalmaz aynı zamanda çehrenizin görünümünü değiştirerek sizi ideal görünüme yaklaştırır.

Özel ölçüm materyalleri hatta bazen özel kaş kalemi ile boyanmış iple dahi alınabilen ölçülerle yapılan Altın Oran Kaş Alımı uygulamasında her bir ölçü için farklı referans noktası belirlenmektedir. Örneğin kaşların bitiş kısmı, burun kanatları ile yaklaşık 45 derecelik açı oluşturacak şekilde düzenlenmektedir. Kaş kemerinin yükseldiği kısım kaşlarınızın tam ortasında değil, kaşlarınızın kuyruk kısmına yakın olmalı ve göz kapaklarınızla ile belirli bir uzaklıkta olmalıdır.

Altın Oran Kaş Alımı, uzmanlık gerektiren bir işlem olmakla birlikte oldukça güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. Altın Oran Kaş Alımı uygulaması, herhangi bir anestetiğe ihtiyaç duyulmadan yapılan bir işlemdir.

 

 • Altın Oran Kaş Alımı için kimler uygun adaydır?

Kaşlarımıza ne kadar çok özen gösterirsek gösterelim günün sonunda profesyonel destek almadığımızda maalesef mükemmel olana erişmekte zorlanırız. Bununla birlikte bazen profesyonel destek alsak dahi söz konusu kaşlarımız olduğunda hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Örneğin kuaförümüze ne kadar anlatsak da anlık bir kazayla fazla incelen kaşlar, yanlış yönde alınan kaşlar veya sıklıkla fazla alınıp küsen kaşlar günümüzde birçoğumuzun kabusu olmuştur. Bununla birlikte farklı faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan kaş dökülmeleri, tuhaf tuhaf yönlere uzayan kaşlar, bir türlü şekilenmeyen ve dağınık görünüm de yine biçimli kaşlara ulaşmamıza engel olan etkenler arasındadır. Altın Oran Kaş Alımı uygulaması; kaşlarının biçimden veya bu durumda biçimsizliğinden şikayet eden herkes için ideal bir uygulamadır. Biçimsiz kaşların ifademizi ve hatta çehremizi büyük oranda olumsuz etkilediğini düşünürsek, Altın Oran Kaş Alımı uygulamasına herkesin ne derece ihtiyaç duyduğunu anlayabiliriz.

Yanlış alınan kaşlardan, farklı yönlere biçimsizce uzayan kaşlardan mustarip herkes Altın Oran Kaş Alımı uygulaması için ideal bir adaydır.

 • Altın Oran Kaş Alımı neden önemlidir?

Altın Oran Kaş Alımı uygulamasını hayatımıza dahil etmemizin birçok nedeni vardır. Bunlardan ilki kuşkusuz ki bizi yorgun ve mutsuz hatta bazen sinirli gösteren biçimsiz kaşlarımızdır. Bununla birlikte gözlerimizi daha düşük ve bizi daha yaşlı gösteren kaşlarımız da yine Altın Oran Kaş Alımı uygulamasına başvurmamız için etkili bir nedendir. Altın Oran Kaş Alımı uygulaması bizi sadece daha biçimli ve yüzümüz için ideal kabul edilen kaş şekline kavuşturmakla kalmaz, aynı zamanda alanında yetkin profesyonel biri tarafında yapıldığında yüzde lifting etkisi yaratarak bizi daha canlı ve dinamik bir yüz ifadesine de kavuşturur.

Altın Oran Kaş Alımı uygulaması kişiye özel planlanan bir uygulamadır. Aşamalardan oluşan Altın Oran Kaş Alımı uygulamasında amaç; size yüz anatominize uygun bir kaş formu kazandırarak güzelliğinizi / yakışıklılığınızı perçinlemektir. Altın Oran Kaş Alımı uygulamasında standart bir kaş şablonu kullanılmaz. Uygulamada, her bir hasta için özel bir çizim yapılır. Kişiye özel çözümler sunması nedeniyle oldukça önemli ve her geçen gün daha da popüler olan Altın Oran Kaş Alımı uygulaması; doğru yapıldığı takdirde yüze simetrik bir görünüm sağlar, yüz hatlarını dikkat çekici kılar, göz çevresinde daha genç bir görünüm yanılsaması yaratarak germe etkisi sağlar. Kaşlara yapılacak küçük bir dokunuşla birçok önemli kazanç sağlanabilen Altın Oran Kaş Alımı uygulaması, ideal ve mükemmel olanı amaçlar.

Etkin bir kaş tasarımı yöntemi olan Altın Oran Kaş Alımı uygulamasıyla siz de yüzünüze yapılacak küçük bir dokunuşla fark yaratabilirsiniz!

 

 • Altın Oran Kaş Alımı nasıl yapılır?

Altın Oran Kaş Alımı uygulaması, belirli aşamalar halinde yapılan güvenilir ve konforlu bir işlemdir. İdeal olana ulaşmayı amaçlayan ve bunun için antik dönemden günümüze kabul görmüş bir oran / orantı denklemi olan altın oranı kullanan Altın Oran Kaş Alımı uygulaması, küçük bir dokunuşla büyük değişimler yakalanabilen bir işlemdir.

Kişiye özel planlanması ve standart bir şablon olmaması nedeniyle oldukça tecrübe ve profesyonel yetkinlik gerektiren bir işlem olan Altın Oran Kaş Alımı uygulaması, özel ölçüm cihazlarıyla yapılan bir işlemdir.

Kaşlarınızın nasıl olması gerektiğinin hesaplandığı bir uygulama olan Altın Oran Kaş Alımı uygulamasında işlem öncesi kılavuz görevi görecek bir dizi çizim yapılmaktadır. Kaş tasarımında önemli köşe taşlarını belirlemede kullanılan bu çizimler; kaşların nerede başlayıp nerede bitmesi gerektiğini, kaş kuyruğu dediğimiz son kısmın ne kadarlık bir uzunluğa sahip olması gerektiğini, kemerin göz kapaklarına oranla hangi açıda ve yükseklikte yer alması gerektiğini belirlemektedir.

Estetik açıdan hoş, gözen güzel gelen detayların özel altın oran çizimleriyle ön plana çıkarıldığı ve yüzün doğal güzelliğinden yararlanılarak kaşların biçimlendirildiği Altın Oran Kaş Alımı uygulaması, etkin bir kaş tasarımı uygulaması olmakla birlikte şu aşamalardan oluşmaktadır;

 1. Adım

Bu adımda burun referans noktası olarak alınır. Burun tam ortalanacak şekilde iki kaşın arasına özel çizim kalemiyle ince ve uzun bir çizgi çekilerek yüzün orta noktası kaş hizasında belirlenir. Simetrinin her güzellik uygulamasında olduğu gibi Altın Oran Kaş Alımı uygulamasında da önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu nedenle orta nokta titizlikle belirlenmelidir.

 1. Adım

Burun kanatlarınızdan dikey olarak gözünüzün köşesine doğru bir hat belirlenir. Bu hat doğrultusunda daha önce orta nokta olarak çizdiğiniz çizginin paraleline bir çizgi çizilir. Bu burnunuzun her iki tarafındaki kanadından ayrı ayrı yapılır. Böylelikle kaşlarınızın başlangıç noktası belirlenir.

 1. Adım

Kaşınızın yükseleceği kemeri belirlemek için burnunuzdan göz irisinizin en dış noktasından geçecek şekilde, kaşınıza çaprazlama bir çizgi belirlenir. Akabinde burun kanatlarınızdan gözünüzün dış köşesine doğru çaprazlama bir çizgi belirlenir ki bu da kaşınızın nerede sonlanması gerektiğini gösterir.

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!

  Fiyat Almak için Whatsapp
  Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

  Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

  Messenger

  Uzmana Sor

  WhatsApp

  Şimdi Ara