phibrows kaş tekniği

PhiBrows Kaş Nedir?

PhiBrows Kaş Tekniği ile Altın Oran Kaş Tasarımı

Microblading, manuel şekilde kullanılan ucunda tek kullanımlık iğnesi bulunan özel bir kalem ile uygulanan çizimdir . Kaşların biçimi, altın orana (phi 1.618) göre hesaplanır.

Doğal içeriklere sahip pigment, steril ve tek kullanımlık malzemeler kullanılarak derinin yüzey (epidermis) tabakasına uygulanır.
Boya rengi seçilirken kişinin doğal kaş rengi baz alınır.

Altın oran hesaplaması ,altın oran cetveli ile Phibrows teknik bilgisine sahip kişilerce yapılabilir. Atışlar kılların çıkış yönünü takip edecek şekilde tasarlanmalıdır .

Uygulama, steril tek kullanımlık aletler ile yapılır . Uygulamada kullanılan pigment dünyanın en yüksek standartlarına sahip olan Phibrows markasına aittir .

Phibrows pigment sahip olduğu mükemmel içerik sayesinde kaliteli iyileşme sağlar . ciltte kırmızılık , boyanın mavileşme ,grileşme ve yeşermesi gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimali söz konusu değildir .

Bir yapı veya sanat eserinin altın orana yakınlığı, onun aynı zamanda estetik olarak güzelliğinin bir ölçüsü olarak kabul görmüştür .

Phibrows tekniğinde de doğada ve tüm canlılarda bulunan , evrendeki kusursuz simetri olarak kabul görmüş altın oran ölçüsü ile doğal içeriklere sahip pigmentler ,çalışmanın en önemli unsurlarıdır.

* Uygulamadan 1 ay sonra rötuş işlemi yapılır , rötuş tarihinde işlemin %20 kadarının ciltten atılması normaldir.
* İşlemden sonraki ilk 5 gün renk maksimum yoğunlukta olup ,ilerleyen günlerde işlem doğal kıl rengini alır.
* Uygulama sonrası ortalama 12-16 ay kalıcılık mümkündür . Kalıcılık süresi cildin yağlılık durumu , kişinin ,hamam , buhar , sauna ve güneşe maruz kalması durumunda azalabilir .

Cildin kendisini yenileme süreci ortalama 21 gündür ve rötuş işlemleri bu sebeple ilk işlemden ortalama 30 gün sonrasında yapılmalıdır .

Uygulamanın yapılması sonrası cilde 3 gün boyunca su değmemeli ve önerilen bakım ürünü ile uygulama noktası nemli tutulmalı , yara kabuk oluşumunun önüne geçilmelidir. İşlemin başarının %50 ilk kısmını işlem sonrası bakımın doğru uygulanması belirlemektedir .

Kalıcı makyaj işlemlerinde kişinin ağrı eşiğine göre anestezi kremi uygulanabilir . Çoğunlukla kişiler az veya orta dereceli acı hissetmektedirler. Acı hissiyatı işlem anı ile sınırlı olup , işlem bittikten sonra kişinin sosyal yaşama dönmesinde bir sakınca yoktur. Ağrı olmamaktadır.

Uygulama sonrası kaçınılması gereken en önemli unsurlar şunlardır ;

* Uygulama alanı direkt güneşe maruz kalmamalıdır.
* Tavsiye edilen bakım doğru ve tam uygulanmalıdır .
* 1 ay boyunca hamam, sauna, buhar ,peeling ,meyve asiti içeren cilt bakımları ve kremler kullanılmamalıdır.
* Dermapen ,kimyasal peeling gibi ciltte hasar yaratan işlemlerden uzak durulmalıdır .


Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara