kalıcı makyaj silme

Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir?

Ne yazık ki yanlış yapılan uygulamalarla kaşlarını sildirmek zorunda kalanların sayısı her geçen gün artıyor . Yanlış yöntemler, kullanılan kalitesiz malzemeler ve işinde yetkin olmayan kişilerce uygulanan işlemler, yüze uygun olmayan şekilde ve renkte kişiyi mutsuz eden kalıcı makyaj sonuçlarını doğurabiliyor. Kaşlara uygulanan boyalar zamanla bir miktar cilt tarafından dışarı atılsa da pigmentlerin tamamının kendiliğinden çıkması mümkün değildir . Bu durumda silme işlemi yapılmaktadır.

Kalıcı makyaj silme uygulaması nasıl yapılır ?

Kalıcı makyaj silme uygulamasında , kullanılan özel solüsyon boyalı bölgeye mikro steril iğneler yardımı ile verilerek pigmentlerin deriden atılması sağlanmaktadır. Bu uygulamanın da kalıcı makyaj ile ilgili tüm işlemler gibi uygulama ve ürün kullanımına hakim konusunda uzman kişilerce yapılması ,kişinin cildinde herhangi bir hasar ,dokuda deformasyon olmaması noktasında büyük önem taşır .

Uygulamada seans seans ilerlenir ve her seansta ortalama yüzde 20 ila 30 arasında pigment deriden dışarı atılır. Uygulamada kalıcı makyaj cihazı veya manuel sistemle microblading kalemi kullanılır .ancak boya değil, boyanın dışarı atılmasını sağlayan özel bir solüsyon kullanılır. Uygulama öncesinde lokal anestezi kremi kullanılır ve acı hissedilmemesi /minumum hissedilmesi sağlanır. Uygulama süresi ortalama 30 dakikadır ve seans aralıkları yaşa ve cilt tipine ,dokunun durumuna göre değişmekle birlikte 15 ila 30 gün arasındadır.

En çok sorulan sorulardan biri kaç seansta sonuç alırım sorusudur ancak sildirmek istediğiniz uygulamanın ne kadar zaman önce yapıldığı, uzmanın derinin hangi katmanına, hangi ürün ile uygulama yaptığını bilmediğimiz için net bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Silme uygulaması esnasında deriden çıkan renk pigmentlerini görmeniz mümkün olmaktadır.

Silme seansları bittikten 2 ay sonra cildin durumuna göre yeni bir kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir.

Kalıcı makyaj silme uygulamasında en önemli detay kullanılan solüsyon ve tekniktir . Doğru teknik ve kaliteli ürün ile uygulamadan sonra kişinin derisinde herhangi bir iz, yara ve çukurluk kalmaz.

Kaş silme Uygulaması sonrasında ilk iki gün kaşlar asla su veya kozmetik ürünler ile temas etmemelidir. Uygulama sonrasındaki ilk iki hafta deniz, havuz, hamam , sauna gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. İyileşme sürecinde kaşın üzerindeki kabuklar koparılmamalı ve uzmanınızın tavsiye ettiği bakım, tavsiye ettiği periyotlarda uygulanmalıdır.

Hatalı yapılmış kalıcı makyaj ne kadar yeni ise silme işleminde alınacak başarı bir o kadar yüksektir .


Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara