Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri

Takma kirpik hepimizin özel günlerde, düğün, nişan gibi etkinliklerdeki gizli kahramanıdır. Takma kirpik olmadan bir gece makyajı düşünülemez(di). Evet, artık geçmiş zaman kipini kullanıyoruz çünkü bizim artık takma kirpiğe ihtiyacımız kalmadı. Hem gece hem de günlük makyajımızda, uyguladığımız kirpik uzatma sırlarımızla takma kirpik etkisini kendi kirpiklerimizle elde edebiliyoruz.

Aklından geçen soruya hemen cevap verelim: Hayır, çok uzun ve gür kirpiklerimiz yok. Hatta cılız bile sayılabilecek kirpiklerimizi aşağıdaki taktiklerle kat ve kat dolgunlukta gösteriyoruz. Bizde sır yok, bildiğimiz her şeyi şimdi sana anlattığımız gibi en etkili kirpik uzatma yöntemini de seninle paylaşıyoruz!

İlk adım: Kirpiklerine serum uygula

‘Kirpik serumu nedir?’ diye şaşırdığını duyar gibiyiz. Kirpik serumları aslında uzun süredir makyaj dünyasında yer alıyor ama biz istediğimiz gibi kirpik güçlendirici serum bulamadığımız için daha önce kirpik serumlarından sana bahsetmemiştik. Artık kusursuz kirpik serumunu bulduğumuza göre seninle tanıştırma zamanı geldi demektir!

Maybelline New York Lash Sensational Kirpik Güçlendirici Serum, kirpikleri 4 haftada %90 oranında daha güçlü olmalarını sağlıyor! Evet, yanlış okumadın. Artık takma kirpik devri bizim için bitmiştir. 4 haftalık düzenli kullanım sonrasında kirpiklerimiz tıpkı takma kirpik gibi gür, yoğun ve hacimli görünüyor. Kirpik güçlendirici serumunu istersen maskaradan önce de kirpiklerine uygulayarak maskara bazı gibi kullanabilirsin.

Eğer cansız, güçsüzleştiği için dökülen ve bir türlü uzamak bilmeyen seyrek kirpiklere sahipsen, L’Oréal Paris’in Klinik Onaylı Kirpik Güçlendirici Serumunu denemelisin. İçeriğindeki Hint yağı, keratin, Vitamin B5, hyalüronik asit, Madecassoside ve Filoxane içeriği ile kirpikleri güçlendiriyor, besliyor ve böylece sağlıklı, yoğun ve canlı görünmelerini sağlıyor. Eğer daha fazla detay öğrenmek istersen, L’Oréal Paris’in Klinik Onaylı Kirpik Güçlendirici Serumu denediğimiz makalemize göz atmayı unutma!

Kirpik maskesi uygula

Yoğun, hacimli, kıvrık ve dramatik kirpik görünümünü ne kadar çok sevsek de, maskarayı kat kat uygulamak ve çok sık takma kirpik takmak, bazen kirpiklerinin güçsüzleşmesine neden olabilir. Bunun için kirpik maskesi uygulayarak kirpiklerinin daha güçlü, yumuşak ve bakımlı olmasını sağlayabilirsin. Maybelline Falsies Lash Mask Kirpik Maskesi, formülündeki Argan yağı ile kirpikleri güçlendiren ve bakım yapan bir gece maskesi. Kirpiklerine gece uyumadan bu kirpik maskesini yaparak, sabah uyandığında yumuşacık, güçlü ve bakımlı kirpiklere sahip olabilirsin.

Doğru maskarayı bul

Uzun kirpikler kadınların mutlaka istediği görünümlerin başında geliyor. Kirpik uzatmak her ne kadar sadece profesyonel bir işlem gibi görünse de evde kirpik uzatma tekniklerini öğrenerek bu işlemi sen de kolaylıkla yapabilirsin.

Kirpik uzatma yollarının en önemli sırrı en iyi maskarayı bulmaktır. İyi bir maskara kullanmadığında istediğin makyaj hilesini de kullansan başarılı bir sonuç elde edemezsin (takma kirpik takmak dışında). Kirpiklerine uygun maskara ile tanışmak için ‘maskara nasıl seçilir?’ yazısına göz atmalısın.

Doğru maskarayı bulduktan sonra en doğru maskara uygulaması için okumaya devam edebilirsin.

Maskaranı mutlaka uyumadan önce temizle

Kirpiklerinin cılız olmasının sebebi belki de maskaranı temizlemeden uyuyor olman! Bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu artık biliyorsun. Maskaranı temizlemeden uyuduğunda kirpiklerinin dökülmesine yol açmış olacaksın. Uyumadan önce 5 dakikanı kendine ayır ve kirpiklerini iyice temizle ve Maybelline New York Lash Sensational Kirpik Güçlendirici Serum’unu akşam da uygula.

Kirpik güçlendirici serum sayesinde sabah kalktığında daha sağlıklı ve gür görünen kirpiklerle karşılaşacaksın.

Kirpiklerini kıvır

Evde kirpik uzatmak için kulaktan dolma bilgilere hiç ihityacın yok. Vazelinle kirpik uzatma gibi yöntemleri geride bırak ve doğru maskara kullanma teknikleriyle takma kirpik etkisini yakala. Kirpiklerinin cılız ve kısa olması uzun kirpiklere ulaşamayacağın anlamına gelmez. Kirpik uzatma yolları tam da senin, bizim gibi kısa kirpiklilere göre!

Her makyaj artistinin ilk söylediği makyaj hilesi, ‘kirpiklerine maskara sürmeden önce kıvır’. Kirpiklerini kıvırmadan maskara uyguladığında istediğin hacmi yakalayamayabilirsin. Kirpik kıvırıcını eline al ve yukarı doğru bakarak kirpiklerinin alt kirpiklerinden ayrılmasını sağla. Kirpik kıvırıcını kirpiklerine 10 saniye boyunca kıvrık tuttuktan sonra aynada sen bile bu değişimi farkedeceksin.

Zig-zag hareketlerle maskaranı uygula

Maskaranı sürerken telaşlı olmamalısın. Zamanla elin alışacak ve daha hızlı maskara sürmeye başlayacaksın ama başlangıç aşamasında ezbere bildiğin hareketler yerine uzun kirpikler için doğru maskra uygulama tekniklerini öğrenmelisin.

Maskaranı sürerken her daim dipten uca doğru sürmelisin. Maskaranı önce kirpiklerinin dibine yerleştir. Daha sonra kirpik uçlarına doğru hafifçe zig-zag hareketlerle ilerle. Böylece maskaran kirpiklerinin aralarına da gireceği için kirpiklerin hem daha uzun, hem de daha dolgun görünecektir. Rastgele sürdüğün maskara kirpiklerinin arasına ulaşmadığı için kirpiklerin istediği gibi hacimli görünmeyebilir. Maskaranın ucundaki fırçayı etkili kullanarak uzun kirpkilere ulaşacaksın.

Maskara sürerken en sık yapılan hatalar

  • Maskaranı uygularken yukarı bakmak en sık yapılan yanlışlardandır. Maskaranı sürerken her zaman aşağı doğru bakmalısın. Böylece maskaranı daha etkili ve doğru uygulayabilirsin.
  • Maskara sürdükten sonra kirpikleri kıvırmak çok yanlıştır. Bu hata kirpiklerinin kırılmasına bile neden olabilir. Önce kirpiklerini kıvır daha sonra maskaranı uygula.
  • Maskara fırçasına daha fazla ürün gelmesi için fırçayı sürekli maskara ambalajına sokup çıkarmak maskaranın ömrünü kısaltacaktır. Bu işlem maskaranın içine hava girmesine neden olacağı için maskaran kısa sürede kuruyabilir. Uzun kirpikler için etkili bir maskaraya ihtiyacın olacak.
  • Göz makyajında ilk olarak maskara uygulayanları görüyoruz, yapmayın! Önce farını, eyelinerını sürdükten sonra maskaranı uygulamalısın.
  • Maskaran bittikten sonra çöpe atmak yerine fırçasını temizleyerek kaş tarağı olarak kullanabilirsin.

Sen de bu harika maskarayı denedikten ve ipuçlarımızdan yararlandıktan sonra artık takma kirpiğe ihtiyaç kalmadığını göreceksin! Kirpik uzatma yöntemleri sayesinde uzun kirpikler sandığın kadar zor olmayacak.

Kirpiklerinin yeterince hacimli veya uzun olmadığını düşünüyorsan, endişelenme. Kirpiklerini olduğundan daha hacimli ve daha dramatik göstermenin bir sürü yolu var. En pratik uygulamalardan biri ise takma kirpikler. Takma kirpikleri uygulayarak makyajında dramatik bir etki elde edebilir ve böylece herkesi bakışlarınla büyüleyebilirsin.

1. Adım: Sana uygun stili bul

Zevkine veya stiline göre seçtiğin takma kirpiklerin boyutunun kendi kirpiklerinle de uyumlu olduğundan emin ol. Eğer değilse, takma kirpiklerini makas ile keserek uyumlu hale getirebilirsin.

2. Adım: Kirpik yapıştırıcısını uygula

Takma kirpiklerinin boyunu ayarladığına göre, kirpik yapıştırıcısını kirpik diplerine ince bir çizgi halinde uygula ve kısa bir süre yapıştırıcının kurumasını bekle.

3. Adım: Kirpiklerini tak

Gelelim en eğlenceli kısma: Uygulama. Önce kirpiklerini, kirpik kıvırıcısıyla kıvır. Ardından cımbız veya parmak uçların yardımıyla takma kirpiği, kirpik diplerine en yakın şekilde yapıştır. Önce ortadan başlayıp sonra iç ve dış kısımları yapıştırmayı deneyebilirsin. Eğer yapışmayan bir kısım olursa, buraya kulak çubuğu yardımıyla tekrar yapıştırıcı uygulayabilirsin.

4. Adım: Maskara uygula

Takma kirpiklerini taktıktan sonra bir süre kurumasını bekle ve parmakların yardımıyla baskı yaparak kirpiklerine iyice oturmasını sağla. Seçtiğin bir maskarayı kirpiklerine hafifçe uygulayarak takma kirpiklerinle, doğal kirpiklerinin bütünleşip, daha doğal görünmesini sağla.

5. Adım: Eyeliner çek

Kirpik yapıştırıcısının izlerini gizlemek için kirpik diplerine ince bir eyeliner çekerek görünümünü tamamla.

İşte hazırsın! Bu adımları tekrar ederek zamanla bu konuda uzmanlaşacağına eminiz!

Kaynak : https://makyaj.com/evde-kirpik-uzatma-yontemleri-ile-daha-yogun-ve-gur-kirpiklere-kavus


Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara