pembe dudaklar

Doğal Pespembe Dudaklar İçin 10 Tüyo


Çoğu kadın pembe dudaklara sahip olmanın mümkün olmadığını düşünse de aslında doğal yöntemlerle pembe dudaklara sahip olmak oldukça kolay. Evinizde size bu konuda yardımcı olabilecek bir sürü çare var.


1. Limon ve Şeker

Çözümlerden ilki limon ve biraz şeker. Limondan ince bir dilim kesin ve üstüne biraz şeker serpiştirin. Dudaklarınızı bu hazırladığınız tarifle her gün ovalayın. Bunu sürekli yapmaya devam ettikçe sonucun farkına varacaksınız.

2. Dudaklarınızı Nemlendirin

Dudaklarınız cildinize göre az miktarda sebum içermektedir. Dudaklarınızın her zaman taze güzel ve pembe görünmesini istiyorsanız onları daima nemli tutmalısınız. dudak kremi yeterli olacaktır. Unutmayın yumuşak ve pembe dudaklar için nem oldukça önemlidir, dudaklarınızın kuru kalmasına izin vermeyin.

3. Nar Çiçeği ve Süt Karışımı

Karanlık ve donuk dudakları yumuşatmak ve pembeleştirmek için bir diğer yol ise nar çiçeği ve süttür. Nar tohumları sayesinde hayalinizdeki pembe tonu yakalayabilirsiniz. Nar tohumlarını iyice ezin ve süt ile iyice karıştırın. Bu evde oluşturduğunuz karışımı dudaklarınıza vakit buldukça uygulayın. Onların daha kırmızı ve dolgun hale geldiklerine şahit olacaksınız. Bu çözümün en inanılmaz kısmı herhangi bir yan etkisi olmamasıdır. Bu tohumlara aktarlardan ulaşabilirsiniz.

4. Salatalık Suyu

Salatalık suyu dudaklarınızdaki kararmayı azaltan başka harika bir yoldur. Sadece salatalığı dilimleyip duyunu dudaklarınızla emmeniz veya dudaklarınıza sürmeniz yeterli olacaktır. Bunu her gün en az 5 dakika boyunca yaparsanız siz de dilediğiniz pembe dudaklara kavuşabilirsiniz.

5. Çilek Karışımı

Çileğin kararmış dudakları aydınlatmak için harika bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey çilekleri hamur kıvamına getirip biraz aloevera suyu ve saf balla karıştırmaktır. Bu hazırladığınız karışımı uygulayın ve durulamadan önce 5 dakika dudaklarınızda bekletin. Bu karışımı evde kullandığınız dudak kreminizle değiştirin ve her gün kullanmaya çalışın. Bu çok etkili bir yöntemdir çünkü meyvelerin içerisinde dudaklarınızı hep sağlıklı ve canlı tutabilecek birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır.

6. Bal, Badem Yağı ve Şeker Karışımı

Bu özel ve etkili karışım için yapmanız gereken tek şey şeker, bal ve biraz zeytin veya badem yağını karıştırmaktır. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza 10 dakika boyunca masaj şeklinde uygulayın.Sonucunda pembe dudaklara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

7. Uyumadan Önce Makyajınızı Temizleyin

İnsanların donuk dudaklara sahip olmasının en yaygın nedenlerinden birisi kesinlikle makyajlarını çıkarmadan uyumalarıdır. Bu yüzden yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeniz gerekmektedir. Bu sadece dudaklarınız için değil tüm cildiniz için de olumsuz bir alışkanlıktır. Bir pamuk topunun üzerine biraz zeytinyağı veya badem yağı sürün ve dudaklarınızdaki ruju bu şekilde çıkartmayı adet edinin, daha sağlıklı görünen dudaklar elde edeceksiniz.

8. Diş Fırçanızla Dudaklarınızı Fırçalayın

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra her gece diş fırçanızla dudaklarınızı da dairesel hareketlerle fırçalayarak daha pembe dudaklara sahip olabilirisiniz. Sadece daha yumuşak bir fırça kullanmalısınız. Bu uygulama ile dudaklarınızın etrafında şekillenen çatlamış kuru deriyi çıkararak dudaklarınızın daha taze görünmesini sağlayabilirisiniz.

9. Sigara Kullanmamalısınız

Sigara kullanmak sağlığınızı bütünden olumsuz etkilediği gibi herkesin bildiği üzere dudakları da koyulaştırmaktadır.

10. Yediklerinize Dikkat Edin

Fazla çay veya kahve tüketmek de dudaklarınızın rengini donuklaştıracaktır. Kafein koyu dudaklar için olumsuz bir etkiye sahiptir. Güneşle doğrudan temas da dudaklarınız için sağlıksız durumlara yol açabilir. U.V ışınlarına sürekli olarak maruz kalmak da donuk dudaklara neden olmaktadır. Güneşte kalmanız durumunda dudaklarınıza en az 15 SPF’li dudak kremleri uygulamanızı öneririz. Dudaklarınızı kuru ve çatlamış göstermesinden dolayı dudaklarınızı özellikle rüzgarlı havalarda yalamaktan kaçınmalısınız. Mineralli yiyecek ve içecekler dudaklarınızın daha ışıltılı görünmesini sağlayacaktır. Özellikle meyve ve sebzeler cildimizi besleyen iyi bir vitamin ve mineral kaynağıdır.


Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

Messenger

Uzmana Sor

WhatsApp

Şimdi Ara