Dudak Renklendirme

Şimal Ünsal

Dudak Renlendirme Uygulaması

Güzel ve çekici bir yüzün tamamlayıcısı olarak kabul edilen dikkat çekici dudaklardan bahsedebilmek için sadece dolgunluk yetmez, dudakların doğru renkte olması da önemlidir.

Bir mikropigmentasyon işlemi olan dudak renklendirme işlemi, soluk renkte ve artık dudak sınırları gün geçtikçe belirsizleşmiş dudaklara uygulanan bir işlemdir.

Dudak Renklendirme Uygulamasının Kalıcılık Süresi Nedir?

Dudak renklendirme uygulamasını kalıcı ruj gibi düşünmemek gerekir. Burada amaç kozmetik, günlük bir güzellik işlemi değil ortalama 1,5 – 2 yıl kalıcılığı olan ve yüzde bütünsel güzelliği yakalamayı hedefleyen bir işlem olarak düşünülmelidir. Bu nedenle söz konusu dudak renklendirme işlemi olduğunda doğal görünümden ödün verilmeden kişinin cilt renk tonuyla da uyumlu organik renkler seçilmelidir. Rujlardaki gibi keskin renkler dudak renklendirme işlemi için her zaman uygun olmayabilmektedir.

Dudak Renklendirme İşlem Süresi

Dudak renklendirme işlemi, dövme yapımında kullanılan cihazlara benzer bir cihaz ile kişiye özel tek kullanımlık ürünlerle yapılan bir işlemdir. Oldukça güvenilir ve konforlu bir işlem olan dudak renklendirme işlemi ortalama 1,5 saatte tamamlanır. Daha canlı bir görünüm elde etmeyi amaçlayan dudak renklendirme işlemi sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına devam edebilmektedir.

Yaz kış rahatlıkla yapılabilen dudak renklendirme işleminde uygulamadan 1 ay sonra kontrol seansına gelinmesi, kontrolün aksatılmaması önemlidir.

Dudak Renklendirme İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulamayı takriben ilk hafta denize veya havuza girilmemesi, dudakların kuru bırakılmaması, sık sık nemlendirici kullanılması önemlidir.

Söz konusu dudak renklendirme işlemi olduğunda en çok sorulan sorulardan biri de makyaj yapılıp yapılamayacağıdır. Dudak renklendirme işlemi sonrası dudaklarınızın sınırları belirlenmiş ve dudaklarınız belirginleştirilmiş olacağı için her ne kadar ileriki dönemde rahatlıkla makyaj yapılabilecek olsa da pek çok danışanımız uygulama sonrası dönemde ruj vb. dudak ürünlerine ihtiyaç duymamaktadır.

Dudak Renklendirme İşleminde Renk Geçisi Sağlanabilir mi?

Dudak renklendirme işlemi genellikle tek renk ile yapılabilmekle birlikte arzu edildiği takdirde ombre denilen renk geçişleri ile de yapılabilmektedir.

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!

  Fiyat Almak için Whatsapp
  Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

  Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

  Messenger

  Uzmana Sor

  WhatsApp

  Şimdi Ara