Dermapen Tedavisi

Şimal Ünsal

Dermapen Cilt Tedavisi

Dermapen, cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan en etkili cilt bakım tedavilerinden biridir. Dermapen, 2012 yılında Amerika’nın en iyi cilt gençleştirme uygulaması seçildi. Dermapen yönteminin tarihi Çin İmparatorluğu’na kadar gidiyor. Çin prenseslerinin gençlik sırlarından biri mikro iğnelerdir. Günümüzde Dermapen teknolojisi, kolajen ve elastin desteğini arttırarak cildin kendi kendine gençleşmesini sağlıyor. Dermapen cilt yenileme sistemi tamamen güvenlidir. Dermapen, yüze, ellere ve dekolte bölgesine yapılabilir. 4 seansda uygulanan Dermapen tedavisi, cildinizin daha sıkı, daha genç ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Neden Dermapen’i Seçmelisiniz?

Dermapen, dünyanın en gelişmiş iğneli gençlik yöntemidir. Dermapen, kolajen üretimini ve kolajen yenilenmesini teşvik etmek için kullanılır. 4 seansın sonunda cildiniz daha pürüzsüz, genç ve parlak görünür. Günümüzün en yaygın anti-aging sistemlerinden biri olan Dermapen uygulamasında yüzünüzdeki ince çizgilerden kurtulabilir, kırışıklarınızı azaltabilir, akne izlerini tedavi edebilir ve cildin genel olarak gençleşmesini sağlayabilirsiniz. Dermapen aynı zamanda yara izlerinin tedavisinde de kullanılır.

Dermapen hastaların güvenliği ve rahatı için steril, tek tek sarılmış, bir kullanımlık iğne kartuşlarını kullanır. Dermapen iğne uçları, cilde dikey olarak nüfuz eder. Her uygulamada 12 Dermapen iğnesi kullanılır. Bu iğneler, cildin kendini iyileştirme yöntemini ortaya çıkarır ve hücreler arasında bağ dokusu olarak görev yapan güçlü, çözünmez liflerin oluşumu olan yeni kollajen üretimini artırarak küçük, mikro-cilt kanalları oluşturur. Ortaya çıkan mikro-cilt kanalları, dermis ve bazal tabakalarda bulunan hücreleri besleyerek,deri altına % 80 daha fazla topikal besin maddesi taşınmasını sağlar. Böylece uygulamanın aktif bileşenlerinin cilde emilimini arttırır, hücresel düzeyde onarımı teşvik eder ve cildin epidermal hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır.

Dermapen Nasıl Etki Eder?

Dermapen iğneleri, saniyede 108 kere atış yaparak cilde nüfuz eder ve titrer, saniyede 1296 mikro kanal açar. Bu anti-aging yöntemi, deride mikro delikleri yaratarak kollajen üretimini uyarır, gözenekleri sıkılaştırır, renk tonunu iyileştirir, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır. Dermapen ile açılan küçük mikro delikler, ciltte büyüme faktörlerini uyarır. Bu uyarı sayesinde cilt kendi kendine kolajen ve elastin üretimini başlatır. Cildin yapısında herhangi bir bozulma görülmez, işlem sonrası iz kalmaz. Cildin tamamen iyileşmesi 4 ila 7 gün arasında değişir.

Dermapen Kimler İçin Uygundur?

Cildimiz 20’li yaşların sonundan itibaren daha az kolajen üretmeye başlar. Kolajen üretiminin azalması, cildin elastikiyetinin de azalmasına sebep olur. Dermapen 20’li yaşların sonlarından itibaren herkes için uygundur. Tüm cilt tiplerine Dermapen önerilir. Dermapen sonrasında hafif bir kızarıklık ve şişlik olabilir. Genellikle Dermapen uygulamasından sonraki 7.gün cildinizde ki kızarıklar ve hassasiyet tamamen geçmiş oluyor. Bu süre içinde cildinizin kabuklanması normaldir. Kabuklanma sonrası cildinizin kendini yenilediği ve yeni bir deri tabakası ortaya çıkardığını göreceksiniz.

Dermapen Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dermapen ve dermaroller işlemi yapılırken, ucunda iğne olan bu cihazlar cilt üzerinde gezdirilir. Dermapen ve dermaroller cihazlarının özelliği; iğnelerin cilde doğru açı ile ve doğru miktarda temas etmesini sağlamasıdır. Dermapen ve dermaroller uygulamasından etkin sonuç alabilmek için işlemin birkaç seans tekrarlanması gerekir. Seans sayısı ise hastanın ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Hafif lekelenme ve kırışıklık olan hastalarımız için 3 seans yeterli iken, ciddi cilt problemleri olan hastalarımızda 6 seansa kadar çıkabilmekteyiz. Seanslar genellikle 1 ay ara ile yapılır ve 2. seanstan itibaren işlemin olumlu sonuçları görülebilir.

Dermapen ile Tedavi Edilebilen Sorunlar
Dermapen ve dermaroller ile;

* Anti-aging amaçlı cildin yeniden yapılandırılır.
* Kırışıklık ve ince çizgiler giderilebilir.
* Bazı güneş lekeleri giderilebilir.
* Yara ve yanık izlerinin tedavisi yapılabilir.
* Akne ve sivilce izleri giderilebilir.

Ayrıca derideki kanlanmayı artırdığı için saç dökülmesi tedavisinde de dermapen uygulaması yapılabilir. Dermapenin, kıl köklerinin güçlenmesini sağlayarak saç dökülmesini azaltmaktadır.

Dermapen’in Diğer Anti-Aging Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Dermapen, minik iğnelerin gücünden yararlanarak cildin kendi kendini sıkılaştırmasını amaçlar. Dermapen, ciltte delikler oluşturarak yara iyileşmesine tepki oluşturur ve deliklerin etrafındaki normal dokulara dokunmadan, olduğu gibi bırakır. Dermapen’e en yakın yaşlılık karşıtı uygulama lazer yöntemidir. Lazer uygulamasında, anti aging etkisi yaratmak için cilt altına yoğun ışık gönderilir. Epidermise gönderilen lazer ışık, sadece hedeflenen bölgeyi değil çevre dokulara da etki gösterir. Bu nedenle Dermapen yöntemiyle daha garantili ve öngörülebilir sonuçlar alabiliyoruz.

Dermapen Sonuçları

dermapen tedavisi istanbul Öncesi
dermapen tedavisi istanbul Sonrası
dermapen tedavisi istanbul Öncesi
dermapen tedavisi istanbul Sonrası
dermapen tedavisi istanbul Öncesi
dermapen tedavisi istanbul Sonrası

Dermapen İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 • Dermapen öncesi ve sonrası arasında nasıl fark olur?

  Dermapen öncesi sonrası arasında önemli ölçüde fark oluşur. Uygulandığı andan itibaren etkisini hemen göstermeye başlayan Dermapen öncesi kişinin rahatsız olduğu tüm cilt kusurlarının giderilmesini sağlar. Dermapen sonrası bakım doktorun önerdiği şekilde yapılarak hem iyileşme süreci hızlandırılır hem de olası risklerin yaşanması önlenir. Uygulamadan 4 hafta sonra gözle görünür şekilde etkisini göstermeye başlar.

 • Dermapen fiyatı nedir?

  Modern tekniklerle uygulanan ve etkisini uzun süre devam ettiren Dermapen fiyat bilgisi hakkında net bilgi almak için uygulamanın yapılacağı merkez ile iletişim kurulmalıdır. Uygulamayı yapacak olan uzmanın yetkinlik derecesi, kullanılan ilaç çeşitleri ve seans sayısı gibi faktörler Dermapen ücretinin belirlenmesinde etkilidir.

 • Dermapen etkisini ne zaman gösterir?

  Hastanın cilt yapısı, iz, kırışıklık ve lekelerin derinliğine göre uygulanacak olan seans sayısına karar verilir. Haftada bir kez yapılan dermapen sonrası iyileşme 4. seanstan sonra tamamlanır. Dermapen etkisini uygulama yapıldıktan hemen sonra göstermeye başlar.

 • Dermapen sonrası yapılacaklar nelerdir?

  Cildin soyulmadan işlem yapılmasını sağladığı için Dermapen sonrası kabuklanma ya da tahriş gibi sorunlar olmaz. Uygulama sonrası hastanın sürekli güneş kremi ya da güneş losyonu kullanması gereklidir. Dermapen sonrası krem kullanmadan önce alerjik etkileri yaşanmaması için doktora danışılması önemlidir.

 • Dermapen kimlere uygulanmaz?

  Açık yara olan iltihaplı ciltlere uygulanması enfeksiyon riskini arttırır. Kullanılan ilaçlara alerjisi olanlar ile bazı ilaçları kullanan kişilere uygulanmaz. Hamilelere, hassas yapılı ciltlere, iltihaplı cilde, alerjik reaksiyon sorunu yaşayan kişiler ile şeker hastalarına Dermapen uygulamasının yapılması önerilmez.

Dermapen Fiyatları 2021 Yılında Nasıl Değişti?

Dermapen fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de seans sayısıdır. Her hasta için seans sayısı değişiklik göstermektedir. Değişiklikler hastaların cilt tiplerine veya cilt problemlerinin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Örneğin bir hasta için sadece 3 seans yeterli iken, başka bir hasta için 6 seans işlem uygulanması gerekebilmektedir. Dermapen fiyatları seans başına alındığından dolayı daha fazla seansa gitmesi gereken hastalar daha fazla ücret ödemek durumunda kalmaktadırlar. Sizde Demapen tedavisi hakkında fiyat almak istiyorsanız aşağıdaki Whatsapp iletişim hattıma fotoğraflarınızı gönderip detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Sevgiler…

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!

  Fiyat Almak için Whatsapp
  Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

  Fiyat Almak için Whatsapp Aracılığı ile Bize Mesaj Gönderin!

  Messenger

  Uzmana Sor

  WhatsApp

  Şimdi Ara